Kars ticaretin merkezi olacakKars ticaretin merkezi olacak :AK Parti Milletvekili Ahmet Arslan, Kars’ın son 5 yılda önemli değişimine uğradığını belirtti.

Milletvekili Ahmet Arslan, geçmişte gerek belediyecilik anlamında, gerekse hükümet anlamında Kars’a hiçbir şey yapılmadığını, adeta Kars’ın köy görünümüme büründüğü, AK Parti iktidarıyla Kars’ın önünün açıldığını ve gerek merkezi hükümet, gerekse belediyecilik anlamında kente birçok projenin bugün hayata geçirildiğini kaydetti.

Milletvekili Ahmet Arslan,  Kars’ın göç veren bir şehir değil, bundan sonra hızla büyüyen ve göç alan bir şehir olacağını söyledi.

Kars’ta Modern Havaalanı Terminali’nden, hastanelere, yollardan kaldırıma, alt yapıdan Kentsel tasarım ve Kentsel Dönüşüm Projelerine kadar çok sayıda projenin çalışmalarının aynı anda yapıldığına dikkat çeken AK Parti Milletvekili Ahmet Arslan; “Kars hızla gelişiyor. Bunu dışarıdan gelen daha çabuk fark ediyor. Çünkü Kars’a adım attığınız an her tarafta bir şeyler yapılıyor. Adeta kent baştan aşağı yeniden imar ediliyor. Kars geçmişte görmediği yatırımları AK Parti iktidarı döneminde gördü. AK Parti iktidarıyla Kars çok değişti. Değişmeye de devam ediyor” dedi.

“ÇOK KONUŞMAK YERİNE, ÇOK İŞ YAPMAK”

Kars’ta projeler ortaya çıkmaya başladıkça birilerinin de huzuru kaçmaya başladığını ifade eden Milletvekili Ahmet Arslan; “Önemli yapılanların Kars’a yapılmasıdır. Şimdi belediyenin yaptıkları ortadadır. Belediye gerçekten çok önemli işler yaptı. Alt yapıdan üst yapıya kadar. Ama bunlar toprak altında kalınca görünmüyor. Veya birileri tarafından görülmek istenmiyor. Ama biz yapılanları çok iyi biliyoruz. Karslılarda bunun farkındadır. Hükümetimizin başlattığı projeler, belediyemizin projeleri, bunlar tamamlandığında Kars’ta çok şeyin değiştiğini hep birlikte göreceğiz. Benim Karslılardan istediğim yapılan hizmetlere sahip çıksınlar. Onlar için yapılanlara sahiplensinler” diye konuştu.

Kars’ta Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi’nin tamamlanması ve Lojistik Merkezi’nde hayata geçirilmesiyle ekonomik anlamda da Kars’ın ticaret merkezi olacağını belirten Milletvekili Ahmet Arslan, Kars’ın yakın gelecekte, bölgenin ve Türkiye’nin lojistik üstü olacağını ve burada binlerce insanının ekmek yiyeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak : www.medya73.com

Reklamlar