Kayseri-Boğazköprü-Ulukışla-Yenice Mersin-Yenice-Adana -Toprakkale Hattı Elektrifikasyon Projesi Kurum veya KİK’e itiraz olmaması halinde ihaleyi kazanan firmaların sözleşmeye davet edilmesi bekleniyorTCDD Kayseri-Boğazköprü-Ulukışla-Yenice Mersin-Yenice-Adana -Toprakkale Hattı Elektrifikasyon Projesi Kurum veya KİK’e itiraz olmaması halinde ihaleyi kazanan firmaların sözleşmeye davet edilmesi bekleniyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan, “Kayseri – Boğazköprü – Ulukışla – Yenice, Mersin – Yenice -Adana – Toprakkale Hat Kesimine Elektrifikasyon Tesisleri Kurulması Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ihaleyi kazanan firmaların sözleşmeye davet edilebilmesi için
yasal sürenin tamamlanması bekleniyor. Yetkililer, 29 Temmuz 2013 tarihine kadar Kurum’a veya KİK’e itiraz olmaması halinde firmaların sözleşme için davet edileceğini kaydettiler.

Bilindiği gibi, KİK’in düzeltici işlem kararından sonra 1. Kısım ihalesini 24.731.000 lira teklifi ile Ultra
Teknoloji firması, 2. Kısım ihalesini 20.912.954 lira, 3. Kısım ihalesini 28.127.019 lira ve 5. Kısım ihalesini de 32.149.983 lira teklifi ile Şahin Yılmaz Enerji – Emre Ray Enerji ortak girişimi kazanmıştı.

Hatırlanacağı gibi Ultra Teknoloji firmasının kazandığı 1. kısım işler tasfiye edilmiş ve ihaleyi 28.452.479 lira teklifi ile Siemens A.Ş. firması kazanmıştı. Bu aşamada Ultra Teknoloji firması 1. kısım ihalenin sonucu için 29 Mayıs 2013 tarihinde Kamu İhale Kurumu’na (KİK) itirazda bulunmuş ve KİK ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.
Bilindiği gibi, ihaleye katılan firmalar şöyleydi:
1. Şahin Yılmaz Enerji – Emre Ray Enerji
2. E+M Elektrik – Aykon Elektrik
3. Ultra Teknoloji
4. Dalkıranlar Yapı
5. Siemens A.Ş.
6. Semi (İspanyol)
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1139/08 Temmuz 2013 (ŞB)

demiryolu152

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.