KİK, Bozkurt – Dinar Demiryolu Hattı Projesi Çelikler Taahhüt firmasının yol yenileme işleri ihalesinin sonucu için yaptığı itirazı reddettiKİK, Bozkurt – Dinar Demiryolu Hattı Projesi Çelikler Taahhüt firmasının yol yenileme işleri ihalesinin sonucu için yaptığı itirazı reddetti : T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçkleştirilecek olan, Bozkurt – Dinar İstasyonları Arasındaki yaklaşık 75 km’lik Hat Kesiminin Yenilemesi Yapım” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Kamu İhale Kurumu (KİK), Çelikler Taahhüt firmasının ihalenin sonucu için yaptığı itirazı reddetti. Bu aşamada KİK kararının TCDD’ye ulaşması beklenecek.

Yetkililer, KİK kararının TCDD’ye ulaşmasından sonra ihaleyi kazanan Yapı Merkezi – Yapıray İnşaat ortak girişiminin sözleşme için davet edileceğini kaydettiler.

Bilindiği gibi, söz konusu ihaleyi 57.677.520 lira teklifi ile Yapı Merkezi – Yapıray İnşaat ortak girişimi kazanmıştı. Yaklaşık maliyeti 121.200.000 lira olarak belirlenen ihaleye katılan diğer firmalar şöyleydi:

  1. Consorzio Armatorri Ferroviari S.C.P.A.
  2. Comsa SA – Açılım İnşaat
  3. Çelikler Taahhüt
  4. Gülermak – Fermak – Uzka İnşaat
  5. Kolin İnşaat
  6. Şenbay Madencilik – Özgün Yapı

Demiryolu-Sektorundeki-Reform-Hareketleri

Kaynak : Yatırımlar

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.