Nusaybin – Cizre – Silopi – Habur Demiryolu yapım ihalesi için 2014 yılı başlarında ilan yapılması planlanıyor (TCDD GAP Eylem Planı Kapsamındaki Projeler )TCDD GAP Eylem Planı Kapsamındaki Projeler Nusaybin – Cizre – Silopi – Habur Demiryolu yapım ihalesi için 2014 yılı başlarında ilan yapılması planlanıyor

T.C. Devlet Demiryoları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan, “Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Eylem Planı” kapsamındaki “Nusaybin – Cizre – Silopi – Habur Demiryolu” ihalesinin güzergah projeleri tamamlanarak Kuruma teslim edildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; altyapı uygulama projelerinin hazırlanmasından sonra 2014 yılı başlarında yapım ihalesi için ilan yapılması planlanıyor.

Bilindiği gibi, yaklaşık maliyeti 5.237.118,18 lira olarak belirlenen “Nusaybin – Cizre – Silopi – Habur Demiryolu Etüt, Proje ve Mühendislik Hizmetleri” ihalesini kazanan SWS Engineering firması ile 08 Mart 2013 tarihinde 3.144.212 lira üzerinden sözleşme imzalanmıştı. İhaleye 5 firma teklif vermişti.

Yapım ihalesine ait şartnameler, ilanın yayımlanmasından sonra bedeli karşılığında TCDD Genel Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.

Referans: Yatırımlar Dergisi 1122/11 Mart 2013 (ŞB)

Nusaybin-Cizre-Silopi-Habur-Demiryolu21

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.