Otobüs Firmalarının Bayram Sevinci

otobus firmalari
otobus firmalari

Otobüs Firmalarının Bayram Sevinci :Yüksek Hızlı Tren, hava yolu taşımacılığında maliyetin düşmesi ve alternatif ulaşım hizmetlerinin yaygınlaşması ile doluluk oranları yüzde 50’lere kadar düşen ve zor günler geçiren otobüs firmaları, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala biletlerin satıldığını, belirtti.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada bayram öncesi özellikle İstanbul’dan ve diğer büyük şehirlerden tatile gidişte 1 ve 7 Ağustos tarihleri arasındaki otobüs seferlerinde tüm biletlerin satıldığını, dönüşte de 10 ve 13 Ağustos tarihleri arasındaki otobüslerin dolu olduğunu söyledi.

Bayram tatili seyahatlerinde otobüs yolculuğunu tercih eden ancak henüz biletini almayanların bu durum nedeniyle endişelenmemelerini gerektiğini vurgulayan Erdoğan, “Tercih ettikleri otobüs firmalarının internet sitelerini sürekli takip etsinler, ek seferler koyacağız. İnşallah bu bayram kimseyi otogarda bırakmayacağız” dedi.

Erdoğan, biletlerin yetkili acentalardan alınmasını konusunda da uyarıda bulundu.

10 milyon kişiyi yine taşıyabiliriz”

Geçen yıl Ramazan Bayramı tatili süresince yaklaşık 10 milyon kişinin otobüsleri tercih ettiğini ifade eden Erdoğan, “Bu yıl tatil boyunca günde 20 bin otobüs seferi düzenleyerek, 1 milyon kişi taşımayı hedefliyoruz. Tatilde 10 günde toplam 10 milyon kişiyi yine taşıyabiliriz” diye konuştu.

Önceki aylarda otobüslerde doluluk oranlarının yüzde 50’lere kadar düştüğünü anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Firmalar, Ramazan Bayramı’ndaki bu yoğun ilgiden memnun. Yaz ayları bizim doluluk oranlarımızın en yüksek olduğu aylar. Bu sene de bayram, yaz tatilinin ortasına denk geldi. Ortalama bilet fiyatının 40 lira olduğunu varsayarsak bayram tatili boyunca 400 milyon liralık bir seyahat hacminden söz edebiliriz.

Kaynak : beyazgazete.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.