Raylı Sistemde Öğrenci Ücretleri Yeniden Belirlendi | Samsun

Raylı Sistemde Öğrenci Ücretleri Yeniden Belirlendi
Samsun’da Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla hafif raylı sistem ve ekspres otobüslerinde öğrenci ücret tarifeleri yeniden belirlendi

Artan maliyetler nedeniyle zam yaptıklarını belirten SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Akın Üner, “Sadece öğrenci tarifesine zam yapıldı. 1 Temmuz itibariyle ‘ilköğretim öğrenci ve öğrenci/öğretmen’ olanları tek çatı altında topladık. 75 kuruş olan ‘ilköğretim’ öğrenci tarifesi 1.25 TL’ye, ‘öğrenci/öğretmen’ seyahat türü de 1 TL’den 1.25 TL’ye çıkarıldı. Ayrıca ilkokul 1. ve 2. sınıf öğrencileri de hafif raylı sistem ve ekspres otobüslerinden ücretsiz yararlanacaklar” dedi.

Kaynak : www.haberyurdum.com

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.