TCDD Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi Kayaş – Kırıkkale (kesim I) altyapı inşaatı ihalesi iptal edildiTCDD Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi Kayaş – Kırıkkale (kesim I) altyapı inşaatı ihalesi iptal edildi

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ankara -Sivas Hızlı Tren Projesi” kapsamındaki “Kayaş – Kırıkkale Arası Kesim I (V7-V9-V10-V15 Viyadükleri hariç) Altyapı (Km:12+263-74+100) Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; 04 Ekim 2012 tarihinde teklifleri toplanan ihale iptal edildi. Yetkililer, ihalede aşırı düşük sorgulamasına tabi kalemlerin eksik tespit edilmesi ve götürü olarak nitelenen iş kalemlerinin uygulama projelerinin olmaması şeklindeki eksikliklerin geçen süreç ve gelinen aşamada göz önüne alındığında düzeltici işlemle giderilemeyecek nitelikte olduğu anlaşıldığından bütün teklifler reddedilerek ihalenin 13 Haziran 2013 tarihi itibarı ile iptal edildiğini kaydettiler.

Yetkililer ihaleyi kazanan Söğüt İnşaat firmasının ihalenin iptal edilmesi ile ilgili olarak 26 Haziran 2013 tarihinde Kamu İhale Kurumu’na (KİK) itirazda bulunduğunu belirttiler.

Hatırlanacağı gibi yaklaşık maliyeti 1.601.000,112 lira olarak belirlenen ihaleyi 674.960.450 teklifi ile Söğüt İnşaat firması kazanmıştı. Bilindiği gibi ihaleye katılan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:

 1. Accord
 2. Acciona

 3. Azer – Özgün İNşaat

 4. Doğuş – Gülsan İnşaat

 5. Fermak – Nas İnşaat

 6. Gülermak – Koçoğlu İnşaat

 7. Kolin – Cengiz – Limak – Mapa İnşaat

 8. Mürsel – Ermit – Yörük – Cemiloğlu

 9. Özce – Özkar – Özaltın – NTF İnşaat

 10. Seza – Açılım İnşaat

 11. Yertaş – STY İnşaat

 12. YSE Yapı

Ref.: Yatırımlar Dergisi 1137/24 Haziran 2013 (ŞB)

hizli-tren-demiryolu

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.