TCDD Kars Lojistik Merkezi organize ve küçük sanayi sitesine yapılacak

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek, Kars Lojistik Merkezi ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.


Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; 2012 yılı yatırım programına alınan proje için yer tespit çalışmaları tamamlandı.

Yetkililer, lojistik merkezinin Organize ve Küçük Sanayi Sitesinde 500 dönümlük bir alan üzerine yapılacağını kaydettiler. Önümüzdeki günlerde ihale hazırlık çalışmalarına başlanacak proje için bu yıl ilan yapılması planlanıyor.

Projenin yaklaşık 45-50 milyon liraya olması bekleniyor. Kars Lojistik Merkezi’nde; depo sahasına ulaşan 8 adet demiryolu hattı, gümrüklü sahada 5 adet demiryolu hattı, 9 adet depo antrepo (148.752 m2) giriş güvenlik binası, gümrük idare binası, gümrük müşavirleri binası, katener ve pozotosu binası, lojistik firmaları binası, lojistik merkezi yönetim, misafirhane, sinyalizasyon ve elektrifikasyon kumanda merkezi, ısı merkezi su deposu, camii, genel mutfak, itfaiye, kara araçları bakım onarım, sağlık ocağı, sinyalizasyon ve elektrifikasyon binası, sosyal tesisler sürücü dinlenme tesisi, TCDD idare binası, TCDD yemekhane, Türk hamamı, yakıt istasyonu yer alacak.

Kaynak : Yatırımlarsohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar