TCDD Kayseri – Boğazköprü – Ulukışla – Yenice, Mersin – Yenice – Adana – Toprakkale Hattı Elektrifikasyon Projesinde KİK’in düzeltici işlem kararından sonra ihaleyi kazanan firmalar belli oldu

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan, “Kayseri – Boğazköprü – Ulukışla – Yenice, Mersin – Yenice – Adana – Toprakkale Hat Kesimine Elektrifikasyon Tesisleri Kurulması Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.


Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; KİK’in düzeltici işlem kararından sonra 1. Kısım ihalesini 24.731.000 lira teklifi ile Ultra Teknoloji firması, 2. Kısım ihalesini 20.912.954 lira, 3. Kısım ihalesini 28.127.019 lira ve 5. Kısım ihalesini de 32.149.983 lira teklifi ile Şahin Yılmaz Enerji – Emre Ray Enerji ortak girişimi kazandı.

Yetkililer kesinleşen ihale kararının firmalara bildirildiğini ve yasal sürecin dolmasından sonra firmaların sözleşme için davet edileceğini kaydettiler.

Bilindiği gibi Ultra Teknoloji firmasının kazandığı 1. kısım işler tasfiye edilmiş ve ihaleyi 28.452.479 lira teklifi ile Siemens A.Ş. firması kazanmıştı. Bu aşamada Ultra Teknoloji firması 1. kısım ihalenin sonucu için 29 Mayıs 2013 tarihinde Kamu İhale Kurumu’na (KİK)
itirazda bulunmuş ve KİK ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.

Bilindiği gibi, ihaleye katılan firmalar şöyleydi:

  1. Şahin Yılmaz Enerji – Emre Ray Enerji
  2. E+M Elektrik – Aykon Elektrik
  3. Ultra Teknoloji
  4. Dalkıranlar Yapı
  5. Siemens A.Ş.
  6. Semi (İspanyol)

Kaynak : Yatırımlar


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar