TCDD Suluovada tren yolu hattına yaya alt geçidi yaptıTCDD Suluovada tren yolu hattına yaya alt geçidi yaptı
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (Tcdd), Suluova Hacıhayta Mahallesi bölgesinden geçen tren yolu hattına yaya alt geçidi yaptı.

Çalışma bölgesinde inceleme yapan Kaymakam Harun Sarıfakıoğulları, alternatif yolun uzak olması nedeniyle yaklaşık 200 öğrencinin tren yolundan geçtiğini söyledi.

Burada doğabilecek üzücü bir olayı engelleyerek güvenliği sağlamak ve çocuklara daha kolay ulaşım imkanı sunmak için Tcdd’ye alt geçit yapılması talebinde bulunduklarını anlatan Sarıfakıoğulları, “Yaya alt geçidinin yapımı Sivas 4. Bölge Yol Yapım Müdürlüğü tarafından tamamlandı. Gerekli çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra alt geçit yaya kullanımına açılacak” dedi.

TCDD Sivas 4. Bölge Yol Servis Müdür Yardımcısı Mehmet Şener ise yaya alt geçidinin 3 beton bloğun yan yana birleştirilmesiyle yapıldığını ve yapım çalışması nedeniyle durdurulan Samsun-Sivas tren trafiğinin tekrar açıldığını belirtti.

İlçede ilk defa yapılan ve yapımı tamamlanan yaya alt geçidi Suluova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün iniş-çıkış merdivenleri ile çevre düzenlemesini bitirmesinin ardından yaya trafiğine açılacak.

Kaynak : www.haberler.com

Reklamlar