YHT kamyonları yolları çökerttiYHT kamyonları yolları çökertti :Başbakan Erdoğan’ın 29 Ekim’de ilk seferini yapması için talimat verdiği Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile ilgili Kocaeli sınırları içinde sürdürülen inşaat çalışmalarının getirdiği sıkıntılar, azalsa da sürüyor.

YHT inşaatı için mal getiren, hafriyat çekmen yüksek tonajlı kamyonlar, Uzunçiftlik Bahçelievler Mahallesi’nde yolları perişan etti. Aynı sorun, bu malzemelerin çekildiği ilimizin pek çok yerinde olmasına rağmen, Bahçelievler’de bu sıkıntı daha belirgin biçimde görülebiliyor.

TONAJ DENETİMİ YAPILMIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl Uzunçiftlik Bahçelievler Mahallesinde Kemal Paşa Caddesi üzerinde asfalt dökümü gerçekleştirdi. Yerleşime yeni açılan 450 metre uzunluğunda caddeye yaklaşık 800 ton bir asfalt dökümü uygulandı. Bugünkü fiyatı ile yaklaşık 100 bin TL harcandı.

Ancak, Yüksek hızlı Tren çalışması nedeniyle her gün yoldan geçen yüksek tonajda yüklü 100 kadar kamyon, yolun çökmesine neden oldu. Yol bir yıl içinde adeta dinamit atılmış biçimde parçalandı. Büyükşehir’in geçen yılki onca çalışması, yaptığı harcama çöpe atılmış oldu. Sokak sakinlerinin çektiği sıkıntı da cabası.

YHT kamyonlari yollari cokertti

Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.