Yüksek Hızlı Tren hattından bakır kablo çalan şebeke çökertildiYüksek Hızlı Tren hattından bakır kablo çalan şebeke çökertildi
Eskişehir-İstanbul demir yolu hattının yüksek hızlı tren çalışmaları nedeniyle kapalı olmasını fırsat bilerek demir yolundaki bakır kabloları çaldıkları öne sürülen hırsızlık şebekesi jandarmanın operasyonuyla çökertildi. 4 ilde hırsızlık yaptıkları belirlenen 5 şüpheli, 500 kilo bakır kabloyla yakalandı. Şüphelilerden birinin yerel ses sanatçısı olduğu öne sürüldü.

Sapanca İlçe Jandarma Komutanlığı’nın demir yolundan bakır kablo çalınması ile ilgili yürüttüğü çalışmada, hırsızlıkların bir şebeke tarafından gerçekleştirildiği belirlendi. Demir yolu hattında önlem alan jandarma, Yanık ve Uzunkum köylerinde gerçekleştirdiği iki ayrı operasyonla hırsızlık olaylarına karıştıkları öne sürülen B.B.(40), Y.P.(37), V.Y.(32),M.D.(34) ve A.Ş. isimli şüphelileri gözaltına aldı.
Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği operasyonda Yüksek Hızlı Tren inşaatından çalındığı belirlenen 500 kilo bakır kablo ile 4 adet çalıntı motosiklet ve bir adet demir kesme makası ele geçirildi.

Şüphelilerin Bilecik, İstanbul, Kocaeli ile Sakarya’nın Sapanca, Arifiye ve Geyve ilçelerinde gerçekleşen 15 ayrı hırsızlık olayının faili oldukları öne sürüldü. Şüphelilerin hırsızlık suçlarından kayıtlarının bulunduğu iddia edildi. Öte yandan gözaltına alınan şüphelilerden A.Ş.’nin yerel bir ses sanatçısı olduğu ileri sürüldü. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 5 şüpheli tutuklandı.

yuksek-hizli-tren-hattindan-bakir-kablo-calan-sebeke-cokertildi

Kaynak : www.haberaktuel.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.