Yüksek Hızlı Trenin Gebzede durmayacak olması cezadırYüksek Hızlı Trenin Gebzede durmayacak olması cezadır :CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, İstanbul – Anakara arası ulaşımı 3 saate indirmesi beklenen fakat Gebze’de durmayacağı söylenen Yüksek Hızlı Tren ile ilgili, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Kaplan, YHT’nin Gebze yerine Sabiha Gökçen Havaalanı’nda duracağı, bu trenle yolculuk yapmak isteyen Gebze yöresi insanlarının bu durağa gitmek zorunda kalacaklarını dile getirdi,

“Yüksek Hızlı Trenin Gebze’de durmayacak olması, Gebze ve bölgemiz insanına verilecek büyük bir cezadır. Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası hatta Tuzla’nda 1 milyon kişi bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Gebze’nin trafik sorununu ortadan kaldırmak için Kadıköy- Kartal metrosunun Gebze’ye uzanmasını biz talep ederken, sizin Gebze’yi Hızlı Trende pas geçmenizi anlamış değilim. Gebze’yi cezalandırmaktan ne zaman vazgeçmeyi düşünüyorsunuz?” diye sordu.

Yuksek Hizli Trenin Gebzede durmayacak olmasi cezadir

Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.tr

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.