Ak Parti Heyeti Tüdemsaşı Ziyaret EttiAk Parti Heyeti Tüdemsaşı Ziyaret Etti :AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ile Ali Turan TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ile Ali Turan TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Koçarslan’ı makamında ziyaret ederek şirket faaliyetleri ile ilgili bilgiler aldı. Koçarslan, TÜDEMSAŞ’ı anlatan tanıtım filmi ve slayt eşliğinde şirketin 2013 ve 2014 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Vagon Onarım ve Vagon Üretim Fabrikalarını gezen milletvekilleri ve beraberindeki heyet daha sonra işçi yemekhanesine geçerek öğle yemeğini işçilerle birlikte yediler.

Ziyarette konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan ,” TÜDEMSAŞ’ın son bir yıllık faaliyetleri ve çalışmalarını inceledik. Bir yıl içindeki gözle görülür değişiklik bizi mutlu etti. TÜDEMSAŞ’ı yan sanayi kuruluşlarıyla birlikte 5 bin çalışanı olan bir şirket haline getirmeyi düşünüyoruz. İşçilerimizi dinledik. İşçi, sendika, yönetim uyumluluğunu gördük. Bu bizi mutlu etti. “dedi.

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ise;” TÜDEMSAŞ’ta yaşanan kısa süredeki değişimleri ve pozitif gelişmeleri yerinde gezdik ve gördük. TÜDEMSAŞ’ı Sivas’ta yan sanayi ve benzer sektörde faaliyet gösteren firmalara ağabeylik yapacak bir konumda görmek bizi mutlu etti. Bin kişinin üzerinde çalışanı olan TÜDEMSAŞ’ı en kısa sürede eski günlerine döndürmek için işçisi, mühendisi, yöneticisi, sendikacısı ile birlik ve beraberlik içerisinde görmek çok güzel bir olay. Yakın tarihte TÜDEMSAŞ’a 105 işçi alacağız. Bu inşallah bir başlangıç olacak. Yatırımlar konusunda ise gerekli desteği her zaman vereceğiz. “TÜDEMSAŞ kapanıyor, TÜDEMSAŞ özelleştirliyor” . diyerek Sivas’ta bulanık bir hava yaymak isteyen kesimlere karşı biz TÜDEMSAŞ’ı büyütmek ve geliştirmek için çaba sarf ediyoruz. Gerekli yatırımları yapıyoruz. Bu bir başlangıç olacak. TÜDEMSAŞ’a işçi alımı talebe göre inşallah bundan sonrada devam edecek” dedi.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,” Vekillerimiz fabrikamızın üretim safhalarını gezerek yerinde gördü. Çalışanlarımızla sohbet ettiler. Sorunlarımızı dinlediler. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette AK Parti İl Başkanı Burhanettin Kuru ve Merkez İlçe Başkanı İsmail Çapraz’da yer aldı.

Kaynak : www.haber01.com

Reklamlar