Ankara – Bursa Hızlı Tren Projesi Yenişehir – Bilecik hızlı tren yapım ihalesi için Ağustos-Eylül ayında ihaleye çıkılması planlanıyorTCDD Ankara – Bursa Hızlı Tren Projesi Yenişehir – Bilecik hızlı tren yapım ihalesi için Ağustos-Eylül ayında ihaleye çıkılması planlanıyor

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ankara – Bursa Hızlı Tren” projesi kapsamındaki “Yenişehir -Bilecik Hızlı Tren Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi. Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; ihale ile ilgiliçalışmalar sürdürülüyor.

Şartname hazırlık çalışmalarının tamamlanmasından ve gerekli onayların alınmasından sonra Ağustos-Eylül ayı içerisinde ihaleye çıkılması planlanıyor.

Bursa – Yenişehir ihalesinden sonraki bu adım tamamlandığında, 125 km’lik Bursa – Bilecik hattıyla, Ankara – Bursa arası hızlı trenle 2,5 saate inecek. Bilindiği gibi Bursa – Yenişehir Kesimi (Km 41+000- Km 116+000) (75 Km) Altyapı İnşaat İşlerinin Yapımı” ihalesini kazanan YSE Yapı – Tepe İnşaat ortak girişimi ile 30 Aralık 2011 tarihinde 393.170.105 lira üzerinden sözleşme imzalanmıştı.

Ref.: Yatırımlar Dergisi 1121 / 04 Mart 2013(ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Reklamlar