Antalya-Alanya hızlı tren projesiAntalya-Alanya hızlı tren projesi :Saadet Partisi İlçe Başkanı Sinan Aktaş’ın deniz taşımacılığı önerisini destekliyorum. Geçtiğimiz aylarda Alanya Belediye Meclisi toplantısında da Antalya-Alanya arası hızlı tren projesi gündeme gelmişti. 11 Mart 2013 tarihinde yayınlanan yazımda hızlı tren projesi uygulanıncaya kadar deniz taksi seferlerinin yapılmasının çok iyi olacağını vurgulamıştım. O yazıda şu ifadelere yer vermiştim:
Geçenlerde yerel haberlerde hızlı tren projesinden söz ediliyordu, çok hoşuma gitti. Ama neden sanayiden başlıyor da, Alantur köprüsünden başlamıyor? Ona üzüldüm ama mutlaka bir sebebi vardır. Yol durumu belki. Alanya’dan Antalya’ya tren sahil yolu olsa da ölmeden buradan Antalya’ya, o güzelim denizi izleyerek, o güzel manzara eşliğinde gidebilmek ne şahane olurdu. Sahil şeridinde Side, eski uygarlıklar, evler, bahçeler, doğa, o iç açıcı manzara. Her gören bu manzara karşısında büyülenecek. Aslında denizden Kıbrıs’a gidildiği gibi tren yapılıncaya kadar deniz otobüsü ile Antalya’ya gidilseydi, yeni ve farklı bir ulaşım aracı olabilirdi. Ne güzel, mavi yolculuk gibi. Günübirlik geziler, örneğin buradan Anamur’a. Yerli ve yabancı bir çok kişi, bu yolculuğu yapmak isteyecektir. Trafik çok yoğun. Artan göç nedeniyle giderek de yoğunlaşıyor. Umarım bu projeler hayata geçer.
GÜN DAĞLARIN ARDINDA
İşte aylar sonra Alanya Belediyesi, minyatür şehir trenini hayata geçirdi. Uzak olmayan bir zamanda, Antalya-Alanya arasında hızlı tren de olacaktır ve olması da lazım. Çünkü Alanya her konuda hamle yaptı. Emin adımlarla ilerliyor ve bunu hak ediyor.
Daha evvel de yazmıştım. Suni bir göl yapıp, turiste balık avlatın. Ben balık avlarken hep yanıma gelip dururlardı. Ben de onlara kargımı verip, avlatırdım. İki üç adet kargı ile giderdim. Bu ilgim onları çok mutlu edip, sevindirirdi. Belki yüzde sekseni meraklı. Bol topraklı köylerimizde öyle bir mini köy yapılabilir. İçine bol balık salın. Avlanan balık başına can sıkmayan bir para alın. Kendin yakala, kendin pişir, ye. Piknik yap. Nasıl yaylalara gidiliyor? Buraya da turlar tertip edilsin. Bir gün bunların hepsi olacak. Alanya vilayet de olacak. Sabreden derviş, muradına ermiş. Geç olsun, güç olmasın. İnşallah diyelim. Ve şunu unutmayın, gece olmadan sabah olmaz, gün dağların ardında.

Kaynak : www.yenialanya.com

Reklamlar