Arjantinde Banliyö Trenlerine Kamera Yerleştirildi Makinistlerin İhmalleri Gözler Önüne SerildiArjantinde Banliyö Trenlerine Kamera Yerleştirildi Makinistlerin İhmalleri Gözler Önüne Serildi :Arjantin’de banliyö trenlerine yerleştirilen kameralar, makinistlerin, raylara odaklanmaları gerekirken, cep telefonuyla konuştuklarını, kitap okuduklarını ve uyuduklarını gözler önüne serdi.

Arjantin’de banliyö trenlerine yerleştirilen kameralar, makinistlerin, raylara odaklanmaları gerekirken, cep telefonuyla konuştuklarını, kitap okuduklarını ve uyuduklarını gözler önüne serdi.

İçişleri ve Ulaştırma Bakanı Florencio Randazzo, banliyö trenlerindeki ihmalleri gösteren kayıtları kamuoyuyla paylaştı.

Kayıtlarda, istasyonlar arasındaki yol geçişlerinde uyuyan, kamerayı tişörtle kapatan, tren süratliyken kitap okuyan ve cep telefonuyla konuşan makinistlerin görüntüleri yer alıyor.

Randazzo, söz konusu makinistlerin bazılarının işten çıkarıldığını, bazılarına ise disiplin cezası verildiğini belirtti.

Bundan böyle makinistlerin ehliyetlerini her yıl yenilemeleri gereken Arjantin’de, demiryolu sendikaları, geçen ay kameralar nedeniyle bir gün grev gitmişti.

İspanya’da geçen hafta 79 kişinin öldüğü tren kazasında da makinistin telefonla konuştuğu tespit edilmişti.

Kaynak : haberciniz.biz

Reklamlar