Bağcılar Metro İle Değer KazandıBağcılar Metro İle Değer Kazandı : Bağcılar Belediyesi’nin Bağcılar Meydanı’nda düzenlediği iftar sofrası 10 bin ilçe sakinini bir araya getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Gönül Sofrası”nda buluşan binlerce ilçe sakinine “hoş geldin” dediler.

İftarın ardından meydanı dolduran kalabalığa hitap eden Başkan Kadir Topbaş, 90’ların başında altyapısı olmayan, suyu akmayan ve çamurla hatırlanan ilçenin şimdi İstanbul’un parlayan yıldızı olduğunu söyledi. Bir ay önce Başbakan Erdoğan ile birlikte açtıkları Bağcılar-Başakşehir Metrosu ile ilçenin daha da değer kazandığını vurgulayan Kadir Topbaş şöyle konuştu;

“Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu da Bağcılar’dan geçecek. Bu iki metroyla İstanbul’da istediğiniz noktaya raylı sistemle hızlı ve konforlu bir şekilde gidebileceksiniz. 29 Ekim’de açılışını yapacağımız Marmaray ile bağlandığında ise Çin’den Londra’ya kadar raylı sistemle seyahat etme imkanı sunacak. Şu anda İstanbul’daki metroları günlük toplam 2 milyona yakın kişi kullanıyor. Bu rakam 2016’da 7 milyona, 2019’da ise 11 milyona ulaşacak. Bu nasıl bir proje ve nasıl bir vizyon. İstediğiniz her yere sıkıntı çekmeden ulaşabileceksiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Bakanı Kadir Topbaş, yaptığı konuşmada Bağcılarlılarla aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Geçmişte Bağcılar’a İlçe Başkanı olarak ta hizmet verdiğini hatırlatan Topbaş, ilçeye başta metro ve tramvay olmak üzere çok önemli yatırımlar kazandırdıklarını kaydetti. Topbaş, “Bağcılar’ı hak ettiği yere getirmeye çalışıyoruz. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Ramazan Bayramınızı kutluyorum.” diye konuştu.

Kaynak : www.bolgegazetesi.com

Reklamlar