Bakan Çelik: Yerli tramvayda seyahat ediyor olmaktan gurur duydum (Foto Galeri – Video)Bakan Çelik: Yerli tramvayda seyahat ediyor olmaktan gurur duydum :Yerli tramvayın test sürüşüne katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Yerli tramvayda seyahat ediyor olmaktan büyük bir gurur duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin danışmanlığında üretilen Türkiye’nin ilk yerli tramvayı ‘İpekböceği’nin test sürüşleri devam ederken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Valisi Mühir Karaloğlu ve Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile test sürüşüne katıldı. Atatürk Caddesi’nden yerli tramvaya binen Bakan Çelik ve beraberindeki Kent Meydanı’na kadar İpekböceği ile yolculuk yaptı.

“Gurur duydum”
Yerli tramvayla yolculuğu değerlendiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Yerli tramvayda seyahat ediyor olmaktan büyük bir gurur ve memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum. Bütün teknik kadroyu, Belediye Başkanımızı ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Teknolojide dur durak yok, devamını bekliyoruz. Daha mesafe almamız gereken çok hususlar var. İnşallah bunları el birliğiyle gerçekleştireceğiz. Tramvayın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Reklamlar