BALO A.Ş UTİKAD Üyesi Oldu (Özel Haber)

BALO A.Ş UTİKAD Üyesi Oldu :Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD’ın geçtiğimiz yıl ortağı olduğu Türkiye’nin en önemli intermodal taşımacılık projesi BALO A.Ş, UTİKAD üyeleri arasına katıldı.


UTİKAD’ın İzmir’de yapılan aylık yönetim kurulu toplantısında üyeliği onaylanan BALO A.Ş’nin üyelik belgesi, Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin tarafından BALO A.Ş Genel Müdürü Hüseyin İşteermiş’e verildi.

29 Temmuz 2013 tarihinde İzmir Hilton Otel’de gerçekleştirilen İzmir Üye Toplantısı’na katılan Hüseyin İşteermiş, UTİKAD üyelerine BALO’nun yapısı,faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

Toplantı da UTİKAD üyelerinin sorularını yanıtlayan Hüseyin İşteermiş, Eylül ayında ilk intermodal operasyonlarına başlayacak BALO’nun blok tren operatörü olarak ihracat ve ithalatçılara taşıma hizmetini, UTİKAD üyesi olan taşıma işleri organizatörleri üzerinden vereceğini dile getirdi. Hüseyin İşteermiş, BALO konteynerlerının Türk ihracatçısına sağlayacağı navlun avantajı yanında daha fazla yük taşıma imkânı sunacağını da söyledi.

İlk etapta tedarik edilen 350 adet konteynerın, Avrupa’da Köln ve Münih terminalleri ile Türkiye’de, İzmir, Manisa, Ankara, Konya, Eskişehir ve Bandırma’daki operasyon merkezlerine, Hollanda Rotterdam üzerinden planlamasının yapıldığı bilgisini veren İşteermiş, “BALO logolu 45’HC PW konteynerler, 8 Eylül’de Manisa’dan hareket edecek” dedi.

ERKESKİN:“SİNERJİ YARATACAK”
Yapılanması ve hedefleri ile Türkiye’ye örnek bir şirket modeli sunan BALO’nun, üyeleri arasına katılmasından büyük memnunluk duyduklarını kaydeden UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Erkeskin, “Organizasyonun tek sivil toplum kuruluşu ortağı olarak BALO A.Ş, büyük değer atfettiğimiz bir projedir. Bu proje, Batı ve Orta Anadolu’daki yüklerin, Avrupa’ya, Avrupa’dan ithal edilen yüklerin Anadolu şehirlerine ulaştırılması, Türkiye’nin dış ticaret kapasitesinin artırılması açısından çok önemli bir girişimdir. Dernek olarak BALO projesini desteklemeye devam edeceğiz. BALO’nun aramıza katılması ise üyelerimiz arasında ve sektörümüzde önemli bir sinerji oluşacaktır” dedi.
Turgut Erkeskin:“Bu ay BALO A.Ş, Ankor Uluslararası Taşımacılık Konteyner Hizmetleri, Türkmen Grup Lojistik Hizmetleri A.Ş.,World Courier Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri ile Rahban Lojistik Nakliyat UTİKAD üyesi oldular. Ağustos ayı itibariyle üye sayımız 400’ü aştı. Sektörün en geniş katılımlı sivil toplum kuruluşu olarak UTİKAD, yeni üyeleriyle büyüyüp güçlenmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

UTİKAD Hakkında;
1986 yılında kurulan Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD); lojistik sektörünün en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olarak Türkiye’de ve uluslararası alanda kara, hava, deniz, demiryolu, kombine taşımacılığı ile lojistik hizmetler üreten firmaları aynı çatı altında toplamaktadır. UTİKAD, üyelerine verdiği hizmetlerin yanı sıra, lojistik sektörünün dünya çapındaki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu’nun (FIATA) Türkiye temsilciliğini üstlenmiş ve ülkemizi FIATA Yönetim Kurulu’nda temsil etmektedir. Ayrıca Avrupa Taşıma İşleri Organizatörleri, Taşımacılık, Lojistik ve Gümrükleme Hizmetleri Derneği (CLECAT) gözlemci üyesi ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Lojistik Sağlayıcıları Dernekleri Federasyonu (ECOLPAF) kurucu üyesidir

 

U T İ K A D
Uluslararası Taşımacılık ve
Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar