Bandırma Bursa hızlı tren hattı projesi 2017 yılında tamamlanacakBandırma Bursa hızlı tren hattı projesi 2017 yılında tamamlanacak :MÜSİAD Bandıram Şubesi Başkanı İhsan Turgut, Bandırma ile Bursa hattındaki hızlı tren projesinin 2017 yılında tamamlanacağını açıkladı.

MÜSİAD Bandıram Şubesi Başkanı İhsan Turgut, Bandırma ile Bursa hattındaki hızlı tren projesinin 2017 yılında tamamlanacağını açıkladı.

Kısa adı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği olan (MÜSİAD) Bandırma Şubesi’nin iftar yemeği Oda Restoran’da gerçekleşti. İftar yemeğine MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kemal Yamankaradeniz, Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, Başkan Yardımcısı Dursun Mirza, Edincik Belediye Başkanı Mehmet yağcı, Aksakal Belediye Başkanı Üstün Taşdemir, Başsavcı Mustafa Bilgin Pişkin siyasi parti temsilcileri. Programa, oda ve borsa temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Yemek sonrasında konuşma yapan MÜSİAD Bandırma Şube Başkanı İhsan Turgut yaptı. MÜSİAD olarak 2012 yılından bu tarafa özellikle iki projeye odaklandıklarını, bunlardan birisinin hızlı tren projesi, diğerinin ise SGK olduğunu söyledi. Turgut konuşmasında, “Bakanımızla görüştüm, 2017 yılında Bandırma-Bursa hızlı tren projesi bitmiş olacak. İkinci projemizde Sosyal Güvenlik Kurumunun Bandırma da olmasını sonuçlandıracağız. Başkanımız Pekel ile yer tahsisi konusunda mutabakata vardık. 2014 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu Bandırma da hizmete girecek” dedi.

Dünyanın 5 bölgesinde daha MÜSİAD temsilcilikleri açmayı hedeflediklerine ilişkin açıklamalarda bulunan Yamankaradeniz, “Washington DC ile start verdiğimiz yurtdışı temsilcilik açılışlarımız, Belçika-Brüksel, Çin-Pekin, Suudi Arabistan-Cidde, İran-Tebriz, Kamerun-Douala, Senegal-Dakar, Etiyopya-Addisababa ve Fildişi-Abican olarak bugüne kadar gerçekleşti. İnşallah MÜSİAD’ımızın kuruluşunun 25. yılı olan 2015 yılında 25 resmi temsilciliğe ulaşmış olacağız” dedi.

Gecenin sonunda 21 yeni MÜSİAD üyesine plaket verilerek, rozet takıldı.

Kaynak : www.medya73.com

Reklamlar