Başkentray projesi neden gerçekleşmediBaşkentray projesi neden gerçekleşmedi :TCDD de Başkentray projesinden ümidi kesmiş olsa gerek üç sene ara verdiği Ankara şehir içi banliyö seferlerine kaldığı yerden devam etmeye kararı aldı.
Şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Peki ne oldu bu üç sene zarfında Başkentray projesini trenler durduğunda 8-10 ayda bitireceğiz, okulların açılışına yetiştireceğiz derken, hiç birşey değişmedi. Eski kovboy filimlerindeki terk edilmiş istasyonları anımsatan derme çatma istasyonlarıyla, açık hava abdesthanesine dönüşmüş yıkık dökük alt üst geçitleriyle kaldığımız yerden seferlere devam ediyoruz. Şehirlerimiz hızlı tren ağlarıyla birbirine bağlanıyor, İstanbul’da iki kıta denizin altından birleşiyor Başkentimizde ise mevcut yer üstündeki halihazır eski hattı bir türlü yenileyemiyoruz.
Bakalım Ulaştırma Bakanlığı, Ankara’nın ulaşım sorunlarına ne zaman ve nasıl kalıcı ve hızlı çözüm getirebilecek biz göremeyeceğiz belki hiç olmazsa yeni nesilerimiz modern ulaşım sistemlerini görür inşallah.

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Reklamlar