Bayramda YHT seferleri full çektiBayramda YHT seferleri full çekti :Ramazan Bayramı’nda Konya Şehirlerarası Otobüs Terminali başta olmak üzere, Tren garında hızlı trenin de gelmesiyle gidiş ve dönüşler için büyük yoğunluk yaşandı.

Konu ile ilgili görüştüğümüz otogar yetkilileri, Ramazan Bayramı’ndan 2 gün önce ve 2 gün sonrası aralığında günlük 1200 otobüs seferi yapıldığını belirtti. Eski Garaj seferlerinin buna dahil olmadığını ifade eden yetkililer, “Köy, kasaba gibi yerleri de eklediğimiz zaman günlük 1500 otobüs seferi yapıldı diyebiliriz. Şehirlerarası günlük 1200 otobüs seferi yapıldı ve Konya’da gidiş ve gelişlerde yüzde yüz doluluk yaşandı. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerde yaşayan Konyalılar, bu bayramda ilimize akın etti. Günlük ortalama 55 bin yolcu taşındı. Ramazan Bayramı’ndan 2 gün önce ve 2 gün sonrası aralığında yaklaşık 500 bin yolcu git gel yaptı. Eğer Ramazan Bayramı okulların açık olduğu döneme denk gelseydi, bu sayı daha fazla olurdu” dedi.

“Seferler hala yoğun”

Hızlı tren seferlerinin de halen yoğun olduğunu belirten Tren Garı Müdürü Yalçın Tekkalmaz, “Ankara’ya 8 Eskişehir’e ise karşılıklı olmak üzere 2 seferimiz var. Ramazan Bayramı’nda da hızlı tren seferleri ful çekti. Yoğunluk bugün ve yarında devam edecek. Bayramda Ankara-Konya arası 3000 bin yolcu git gel yaptı. Eskişehir-Konya içinde toplamda 1600 yolcu git gel yaptı ve yapmaya da devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak: www.hakimiyet.com

Reklamlar