Bolat’tan sel felaketinin etkisini raylı sistem artırdı iddiası | SamsunBolat’tan sel felaketinin etkisini raylı sistem artırdı iddiası :CHP Samsun Atakum İlçe Başkanı Ali Ekber Bolat, hafif raylı sistemin Atakum ilçesini ikiye böldüğünü belirterek, ilçede yaşanan sel felaketinin etkisini raylı sistemin daha da büyüttüğünü öne sürdü.

Bolat “Raylı sistemi yapan firma, projesini revize etmeli ve aksayan yönlerini tamir etmelidir.” dedi.

CHP Samsun Atakum İlçe Başkanı Ali Ekber Bolat, Atakum ilçesinde meydana gelen sel felaketi sonrası siyasiler tarafından hedef haline getirilen Atakum Belediye Başkanı Metin Burma’ya sahip çıktı.10 yaşındaki bir çocuğun derelerin ıslah edilmesi konusunda kanunlar önünde DSİ’nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğunu bildiğini söyleyen Bolat, “Atakum ilçesinde bir şeyler yapılıyor ancak yapılan şeyler göstermeliktir. Atakum ilçesinde Canik ilçesine geçen sene düşen yağışın iki katı oranında yağış düşmüştür ve alındığı söylenen tedbirlerin yetersiz olduğu da ortaya çıkmıştır. DSİ ve Büyükşehir Belediyesi bu sel felaketinde sınıfta kalmıştır.” diye konuştu.

Samsun hafif raylı sistemin Atakum ilçesini ikiye böldüğünü Başkan Bolat, “ Benim şahsi fikrim Samsun’u boydan boya ikiye bölen raylı sistemde hata yapılmıştır. Çünkü Atakum’dan geçen raylı sistem, ilçeyi de ikiye bölerek yer altı sularının akış yönünü değiştirmeye başlamıştır. Bu nedenle Atakum’da meydana gelen yağışlarda ilçenin alt kotları sular altında kalmaya başlamıştır. Ayrıca raylı sistemin içerisine inşa edilen su tahliye giderleri ise yetersizdir. Her yağmur yağışında sistem duruyor ve saatlerce çalışmıyor. Raylı sistemi inşa eden firma projeyi tekrar revize etmeli ve aksayan yönlerini tamir etmelidir.” şeklinde konuştu.

Kaynak : www.focushaber.com

Reklamlar