Bölge Müdürü Koçbay Kantarcı Altgeçidini İncelediBölge Müdürü Koçbay Kantarcı Altgeçidini İnceledi :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, Ödemiş’in Üç Eylül Mahallesi’nde Köprü Sokak ile Kantarcı Mevkii’ni birbirine bağlayacak demiryolu altgeçidi inşaatında incelemelerde bulundu. Koçbay, adeta ortadan ikiye bölünen mahalleyi yeniden birleştirecek geçitteki çalışmaların 25 gün içerisinde bitirileceğini ifade etti.

Öğle saatlerinde Ödemiş’e gelen TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, Üç Eylül Mahallesi Muhtarı Bekir Uşaklı, TCDD yetkilileri ve yüklenici firma yetkilileri ile birlikte demiryolu yaya altgeçidinde incelemeler yaptı. Yüklenici firma ekiplerinden bilgi alan Koçbay, altgeçidin okulların açılacağı 16 Eylül haftasına kadar tamamlanarak hizmete sunulmasını istedi.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, “Mahalle halkımızın demiryolu altgeçidiyle yoğun talebi üzerine muhtarımız Bekir Uşaklı, bu talebi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a iletti. Sayın Bakan’ın talimatları doğrultusunda ihaleye çıkılarak kısa süre içerisinde çalışmalara başlandı. Mahallemizin iki bölgesini yeniden birleştirecek bu yaya altgeçidimiz Ödemiş-İzmir demiryolunun 110. kilometresinde bulunuyor. Yaklaşık 100 bin liraya mal olan alt geçidimizin çalışmaları yolunda gidiyor. Yüklenici firmadan çalışmaların 20-25 gün içerisinde tamamlanmasını istedik. Okulların açıldığı hafta bu altgeçidimizin hizmete sunulmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Demiryolu çevresine konulan bariyerler sonrası okul, sağlık ocağı, mahalle evi gibi yerlere gidebilmek için vatandaşların metrelerce yürümek zorunda kaldığını ifade eden Üç Eylül Mahallesi Muhtarı Bekir Uşaklı, altgeçit için başlatılan çalışmaların mahalle halkında sevinç yarattığını kaydetti.

Uşaklı, “Demiryolu çevresine bariyerlerin konulması mahalle halkının can güvenliği açısından yararlı. Fakat bu sefer de mahallemizin güneyinde kalan Kantarcı Mevkii’ne geçiş imkansız hale geldi. Özellikle burada bulunan sağlık ocağına giden yaşlılarımızın metrelerce yürümesi gerekiyordu. Okul, mahalle evi gibi unsurlara da ulaşım açısından mahalle halkımızın buraya bir altgeçit talebi oldu. Biz bu talebi Ankara’da bakanımız Sayın Binali Yıldırım’la bizzat görüşerek ilettik. Sayın bakanın talimatları doğrultusunda derhal çalışmalar başladı. Altgeçidimizin açılması için gün sayıyoruz. İnşaat çalışmalarının yakından takipçisiyiz. Altgeçit çalışmaları nedeniyle kapalı durumda bulunan Demiryolu Caddemizin bir kısmının da birkaç gün içinde trafiğe açılması bekleniyor. Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve tüm ilgililere teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak:  www.medya73.com

Reklamlar