Bursa T1 Tramvay Hattının Startı Başbakan Tarafından VerilecekBursa T1 Tramvay Hattının Startı Başbakan Tarafından Verilecek :Tramvay için düzenlemelerin son aşamaya geldiğini belirten Başkan Altepe, İpekböceği’ni 17 Ağustos’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla raya indirmeyi hedeflediklerini söyledi.

T1 tramvay hattı Bursa caddelerinde yolcu taşımak için gün sayıyor. Kentin ana caddellerinde gerçekleştirilen çalışmalarda ise sona gelindi.

Asfalt çalışmaları arife gününe kadar bitirilmesi hedeflenirken, tramvayın geçeği hat kırmızıya boyanıyor.

Büyükşehir Belediyesi tramvayın test sürüşlerini, 17 Ağustos’ta Bursa’ya gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte başlatmayı hedefliyor.

Deneme seferlerini 17 Ağustos’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından baştlatılmasını hedeflediklerini belirten Başkan Altepe, aracın önce fabrika içinde testten geçeceğini sonra raya koyulacağını vurguladı.

Altepe, ’İpekböceği’ni 17 Ağustos’ta Başbakan tarafından raya indirmeyi hedefliyoruz. Yolcusuz başlayacak olan test sürüşleri 15-20 gün sürer. Test sürüşlerinin ardından yolculu seferlere başlayacağız’ diye konuştu.

Kaynak : www.olay.com.tr

Reklamlar