Hindistanda feci kaza tren insanları biçti (Video)

Hindistanda feci kaza Tren insanları biçti : Hindistan’ın Bihar eyaletindeki bir istasyonda bir ekspres tren, demir yolundan karşıya geçmekte olan insanlara çarptı, olayda en az 37 kişi can verdi.

Dhamara Ghat istasyonunda yerel trenden yeni inen ve çoğu Hindu hacı olan yolcular, Saharsa’daki tapınağa gitmekteydi.Bölgeden gelen haberlerde, karşı yönden gelen Rajya Rani ekspres treninin demir yolunu geçmekte olan yolculara çarptığı belirtiliyor.

Yerel saatle 8.40’da meydana gelen kazada yaralananlar da olduğu ve ölü sayısının artabileceği kaydedildi.Üst düzey polis yetkilisi SK Bhardwaj, kaza sırasında birçok kişinin bedeni parçalandığından kesin ölü sayısının hemen belirlenemediğini söyledi.Hindistan demiryolları yetkilisi Arun Mallik, kurtarma ve yardım çalışmalarının başladığını bildirdi.

Olay ardından öfkeli bir kalabalığın tren istasyonunda toplandığı ve Rajya Rani ekspres trenine hücum ederek birçok vagonu yaktığı belirtiliyor.Tren makinisti ile güvenlik görevlisinin dövüldüğü ve rehin alındığı haberleri geliyor.

Hindistan’da çok geniş bir demiryolu ağı bulunuyor. Her gün 9000 yolcu treni 18 milyon insana ulaşım sağlıyor.Son beş yılda Hindistan’daki tren kazalarında 1.220 kişi öldü.

Kaynak : www.bbc.co.uk

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.