Hopa Limanı Demir Yolu İle Çine Kadar BağlanacakHopa Limanı Demir Yolu İle Çine Kadar Bağlanacak :AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin basını ile bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplantısında AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nizamettin Alkan, Tanıtım ve Hakla İlişkiler Birim Başkanı Yüksek Kantar ile diğer partililerde hazır bulundular. Ak Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla önemli açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Kışla yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Artvin ve ilçelerindeki sorunları ve yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunmak ve siz değerli basın mensuplarıyla bir araya gelmek için buradayız. Öncelikle çok önemli bir haberle başlamak istiyorum. Camili Tüneli ile ilgili gelişmeler oldu. 2014 yılı yatırım programına 4 bin 600 metrelik tek tüp tünel yapılacak.

Macahel halkının elli yıldır arzuladığı bu tünelin ilimizin turizm faaliyetleri açısından da büyük önem taşıdığını biliyorum. Bu tünelin tamamlanması ile birlikte Karadeniz kıyısı boyunca uzanan yolun Hopa Dağı’nı Cankurtaran Tüneli ile aşarak ilimizin en önemli turizm bölgelerinden biri olan Macahel bölgesine de tünel ile geçerek çok değerli bir turizm kaynağının harekete geçirmiş olacağız. Macahel halkının elli yıllık rüyasına kavuşmasına çok az bir zaman kaldı. Ayrıca Batum-Hopa Demiryolu projesinin de 2023 yılından sonra düşünülen yatırımlardan çıkarılarak gelecek birkaç yılda hayata geçirilecek projeler arasına kondu.

HOPA LİMANI BATUM DEMİRYOLU İLE BAĞLANARAK ÇİN’E KADAR İŞLEVLİK KAZANMIŞ OLACAK. BU PROJE ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR…

AK Parti Artvin Milletvekili Kışla, Hopa Limanı için son derece önemli olan demiryolu projesini 2023 yılından sonra yapılacak yatırımlar programından çıkarıldığını ve önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek yatırım programına alındığını söyledi. Milletvekili Kışla; “Bu projenin yapılması ile birlikte Hopa Limanı’nından Çin Seddi’ne kadar olan tüm Orta Asya ve Doğu Asya’ya tek bir ulaşım biçimi ile ulaşılmış olacak. Hopa Limanı’nın önemi artarken, bu bölgenin ekonomik ve turizm açısından canlanmasına da olanak tanınacaktır. Bu projeyi çok önemsiyoruz.”dedi.

Kaynak : www.08haber.com

Reklamlar