İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi Doğançay Ripajı’nın 2.kesimi olarak belirlenen Doğançay- Sapanca (10 km) altyapı işleri etüt proje ihalesinin hazırlık çalışmaları tamamlanma aşamasına geldiTCDD İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi Doğançay Ripajı’nın 2.kesimi olarak belirlenen Doğançay – Sapanca (10 km) altyapı işleri etüt proje ihalesinin hazırlık çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi
T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek, “İstanbul – Ankara Hızlı Tren Demiryolu Projesi” kapsamındaki Doğançay Ripajı’nın 2. kesimi olarak belirlenen Doğançay – Sapanca (10 km) altyapı işleri etüt proje ihalesinin şartname hazırlık çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; çalışmaların tamamlanması ve gerekli onayların alınmasından sonra ihale ilanın Ağustos-Eylül ayı içinde yapılması planlanıyor. Yetkililer, altyapı inşaat işleri ile ilgili yapım ihalesine ise bu yılın sonlarına doğru çıkılmasının planlandığını kaydettiler.

Bilindiği gibi, yaklaşık maliyeti 499.405.30 lira olarak belirlenen Doğançay Ripajı 1. Kısım Ali Fuat Paşa – Doğançay arası (Km:132+560-143+661 (Geri) Kesimine Ait Altyapı İnşaatı ihalesini kazanan Şenbay – Özgün Mad. ortak girişimi ile 10 Mayıs 2013 tarihinde 238.000.000 lira üzerinden sözleşme imzalanmıştı.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1134/03 Haziran 2013 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

 

Reklamlar