İstanbulda metro hattı uzuyorİstanbulda metro hattı uzuyor :Topbaş, “Sancaktepe-Sultanbeyli hattını 2018’de bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.
İstanbul’da raylı sistem çalışmaları devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sancaktepe-Sultanbeyli hattının 2018’de bitirilmesini hedeflediklerini söyledi.

İstanbul Sancaktepe’de yapılan 410 milyarlık yatırımların toplu açılış töreni gerçekleştirildi. Programa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Yönetime geldiklerinden bu yana 45 kilometrelik raylı sistemi 708 kilometreye çıkaracak çalışmalar yaptıklarını belirten Topbaş, projelerin devam ettiğini söyledi.

“Ayrıca Sultanbeyli’den gelecek bir hat daha var. Kadıköy’den gelecek bir hat daha var. Hatlar buluşacak. Siz buradan biletinizi alıp metro istasyonundan bir tanesinden metroya bindiğiniz zaman Londra’ya gitmek isterseniz İngiltere’ye gidebileceksiniz demektir. Veya Uzakdoğuya gitmek demektir sadece şehir içi değil. İnşallah 14 km’lik Sancaktepe-Sultanbeyli hattının 2018’de tamamlanmasını hedefliyoruz.”

Daha sonra yetkililer çocuklarla yeni kültür merkezinin de aralarında olduğu tesislerin açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak : www.trt.net.tr

Reklamlar