Kadınların korkulu rüyası metrobüs sapığı yakalandıKadınların korkulu rüyası metrobüs sapığı yakalandı :Üsküdar’da kadınları taciz eden ve eşyalarını çalan bir genç, şikayet üzerine yakalandı.

Olay, Altunizade metrobüs durağında meydana geldi. Polis ekipleri 1 hafta içinde kapkaç ve taciz şikayetlerinin artması nedeniyle çevrede bulunan kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Tespit edilen şüphelinin görüntüleri polis ekiplerine dağıtıldı.

İddiya göre, metrobüsten inen bir kadın yürürken takip edildiğini fark etti ve Üsküdar Altunizade’de bulunan bir sitenin güvenlik görevlisinden polisi aramasını istedi. Güvenlik görevlisi şort ve parmak arası terlik giyen bir kişiyi polislere bildirdi.

Kısa sürede belirtilen adrese gelen Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler şüpheliyi gözaltına aldı. Şüpheli R.U (20) gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Şikayette bulunan kadınların kapkaç suçlamasıyla teşhis ettiği belirtilen R.U’nun daha önce de uyuşturucu kullanmak, gasp, hırsızlık ve yaralamadan kaydının bulunduğu öğrenildi.

R.U, çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Reklamlar