Kayseri – Boğazköprü – Ulukışla – Yenice, Mersin – Yenice – Adana – Toprakkale Hattı Elektrifikasyon Projesi Şahin Yılmaz – Emre Ray Enerji ortak girişimi ihalenin 2. 3. ve 5. kısmı için sözleşme imzaladı

TCDD Kayseri – Boğazköprü – Ulukışla – Yenice, Mersin – Yenice – Adana – Toprakkale Hattı Elektrifikasyon Projesi Şahin Yılmaz – Emre Ray Enerji ortak girişimi ihalenin 2. 3. ve 5. kısmı için sözleşme imzaladı


KİK, Siemens A.Ş. firmasının ihalenin 1. kısımına yaptığı itirazı reddetti T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan, “Kayseri – Boğazköprü – Ulukışla – Yenice, Mersin – Yenice -Adana – Toprakkale Hat Kesimine Elektrifikasyon Tesisleri Kurulması Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Şahin Yılmaz – Emre Ray Enerji ortak girişimi ihalenin 2.Kısımı için 20.912.954 lira, 3. Kısımı için 28.127.019 lira ve 5. Kısımı için de 32.149.983 lira üzerinden sözleşme imzaladı.

Bu arada KİK, Siemens A.Ş. firmasının ihalenin 1.kısımının sonucuna yaptığı itirazı reddetti. Bu aşamada da KİK kararının TCDD’ye ulaşması bekleniyor.

Bilindiği gibi ihaleye katılan firmalar şöyleydi:

  1. Şahin Yılmaz Enerji – Emre Ray Enerji
  2. E+M Elektrik – Aykon Elektrik
  3. Ultra Teknoloji
  4. Dalkıranlar Yapı
  5. Siemens A.Ş.
  6. Semi (İspanyol)

Ref.: Yatırımlar Dergisi 1144/19 Ağustos 2013 (ÖA)

Kaynak : www.yatirimlar.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar