Kayseri-Boğazköprü-Ulukışla-Yenice, Mersin-Yenice-Adana-Toprakkale Hattı Elektrifikasyon Projesi Siemens A.Ş. firması ihalenin sonucu için Kurum’a itirazda bulundu

TCDD Kayseri-Boğazköprü-Ulukışla-Yenice, Mersin-Yenice-Adana-Toprakkale Hattı Elektrifikasyon Projesi Siemens A.Ş. firması ihalenin sonucu için Kurum’a itirazda bulundu
T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek olan, “Kayseri – Boğazköprü – Ulukışla – Yenice, Mersin – Yenice – Adana – Toprakkale Hat Kesimine Elektrifikasyon Tesisleri Kurulması Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.


Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Siemens A.Ş. ihalenin sonucu için TCDD’ye itirazda bulundu. Firmaya önümüzdeki günlerde cevap verileceğini belirten yetkililer, firmanın KİK’e gidip gitmeyeceğinin önümüzdeki günlerde belli olacağını kaydettiler.

Bilindiği gibi, KİK’in düzeltici işlem kararından sonra 1. Kısım ihalesini 24.731.000 lira teklifi ile Ultra Teknoloji firması, 2. Kısım ihalesini 20.912.954 lira, 3. Kısım ihalesini 28.127.019 lira ve 5. Kısım ihalesini de 32.149.983 lira teklifi ile Şahin Yılmaz Enerji – Emre Ray Enerji ortak girişimi kazanmıştı.

Hatırlanacağı gibi Ultra Teknoloji firmasının kazandığı 1. kısım işler tasfiye edilmiş ve ihaleyi 28.452.479 lira teklifi ile Siemens A.Ş. firması kazanmıştı. Bu aşamada Ultra Teknoloji firması 1. kısım ihalenin sonucu için 29 Mayıs 2013 tarihinde Kamu İhale Kurumu’na (KİK) itirazda bulunmuş ve KİK ihalede düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti. Bilindiği gibi, ihaleye katılan firmalar şöyleydi:

  1. Şahin Yılmaz Enerji – Emre Ray Enerji
  2. E+M Elektrik – Aykon Elektrik
  3. Ultra Teknoloji
  4. Dalkıranlar Yapı
  5. Siemens A.Ş.
  6. Semi (İspanyol)
    Ref.: Yatırımlar Dergisi 1141/22 Temmuz 2013 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.comsohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar