Kent Meydanında adeta gün sayan İpekböceği Başbakanı bekliyorKent Meydanında adeta gün sayan İpekböceği Başbakanı bekliyor : Çok yakında;
Hizmete girecek olan tramvay için, Büyükşehir Belediyesi cephesinde son hazırlıklar yapılıyor artık.
Aynı zamanda;
Başkan Recep Altepe’nin de büyük projelerinden biri olan ve T1 hattı olarak adlandırılan tramvay hattının ilk etabı, deneme seferlerinin ardından yolcu taşımalı olarak hizmete girecek.
Stadyum Caddesi;
Altıparmak Caddesi-Atatürk Caddesi-Heykel-İnönü Caddesi-Kıbrıs Şehitleri Caddesi-Kent Meydanı ve-Dermstadt Caddesi’ni kapsayan 6.5 kilometrelik güzergahta bulunan 13 istasyonda da artık sona gelindi.
Döşenen rayların ardından sisteme enerji verilmesiyle, Bursa caddelerinde artık yeni bir toplu ulaşım aracı da bulunacak.
6 adet trenden oluşan ve Heykel-Garaj hattında sürekli olarak ring yapacak tramvayın devreye sokulmasını da, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yapması bekleniyor.

17 Ağustos’ta;
Bursa’ya gelerek aralarında Bursa’nın Yıldırım ilçesinin de bulunduğu 45 ildeki 90 bin konutu kapsayan kentsel dönüşüm düğmesine basacak olan Başbakan Erdoğan’ın, bu törenin ardından Kent Meydanı’nda halka hitap etmesi de bekleniyor.
AK Parti yöneticileri bu yönde çalışmalarını sürdürürken, uzunca bir süredir Kent Meydanı’ndan sergilenen tramvayın da, Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla devreye alınması bekleniyor.
Bu yönde;
Girişimlerini hızlandıran Büyükşehir Belediyesi yönetimi de, Bursa’nın kent içi ulaşımına büyük katkı sağlayacak ve kent içindeki araç trafiğini de önemli ölçüde azaltacak olan tramvay projesini devreye sokmak için adeta sabırsızlanıyor.
Toplam;
6.5 kilometreden oluşan ilk tramvay hattının yolcu taşımalı olarak devreye girmesinin ardından da, gözler bu kez T2 hattı olarak ifade edilen Yalova Yolu’na Terminal hattına çevrilmiş olacak.

Kaynak : Okan TUNA – www.bursahakimiyet.com.tr

Reklamlar