Kestel Kavşağında İlk Etap Ulaşıma AçıldıKestel Kavşağında İlk Etap Ulaşıma Açıldı :Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursaray Kestel Hattı kapsamında projelendirilen Kestel kavşağının Ankara yolu gidiş istikameti trafiğe açılırken, geliş istikametinin de bayram öncesi ulaşıma açılması planlanıyor.

Bursa’da ulaşımı sorun olmaktan çıkarmak için raylı sistemler, hava ve deniz ulaşım projelerinin yanında yeni yol açma ve genişletme, köprü ve kavşak imalatlarıyla şehir içi trafiğe nefes aldıran Büyükşehir Belediyesi, Ankara yolu üzerindeki son düğüm olan Kestel Kavşağı’nın Ankara gidiş istikametini trafiğe açtı. Bayram trafiğinin önüne geçmek için yolun tamamlanan bölümlerini hizmete açmayı planlayan Büyükşehir Belediyesi Ankara yolu gidiş istikametinin 2 şeritlik bölümünü asfaltlayıp, trafik çizgilerini de çizdikten sonra yolu ulaşıma açtı. Ankara istikametine giderken, tali yoldan fabrikaların arasına yönlendirilen araçlar, yolun açılmasıyla birlikte kavşağın altından kesintisiz bir şekilde Ankara istikametine gitme imkanına kavuştu.

“BAYRAMA KADAR GELİŞ İSTİKAMETİ DE AÇILACAK”

Geçtiğimiz günlerde kavşak çalışmalarını yerinde inceleyen ve kavşağın altından Ankara’ya gidiş ve geliş istikametlerinin Bayram öncesi açılacağının sözünü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gidiş istikametinin açılmasıyla verdikleri sözü tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Gidiş istikametinde 3 şeritli olan yolun tamamlanan iki şeridini hemen ulaşıma açtıklarını, diğer şeritte de çalışmaların devam edeceğini dile getiren Başkan Altepe, geliş istikametinde de çalışmaların hızla sürdüğünü kaydetti. Yolun geliş istikametini de kısa sürede tamamlayıp, bayram öncesi ulaşıma açacaklarını ifade eden Başkan Altepe, “Bursaray Kestel hattı inşaatı kapsamında ana yolda sıkıntı olan tek nokta Kestel Kavşağı kaldı. Burada da çalışmalar hızla sürüyor. Bayram öncesi gidiş ve geliş istikametini açacağımızın sözünü vermiştik. Sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geliş istikametini de kısa sürede tamamlayıp açacağız” diye konuştu.

Kaynak : www.medya73.com

Reklamlar