Kiraz Demiryolu İhalesi 2013 Yılı Bitmeden YapılacakKiraz Demiryolu İhalesi 2013 Yılı Bitmeden Yapılacak : TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, Ödemiş-Kiraz demiryolu projesi çerçevesinde ilçeye bağlı Kaymakçı beldesi ve çevresinde de çeşitli temaslarda bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın 2011 yılı genel seçimleri öncesi açıkladığı 35 proje arasında yer alan Ödemiş-Kiraz demiryolu projesine ilişkin Kaymakçı Belediye Başkanı Halil Güler ve vatandaşlarla kahvehanede bir araya gelen TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, proje ile ilgili bilgiler verdi.

Koçbay, Kiraz’a kadar uzatılacak demiryolu projesinin hazır olduğunu kaydetti. Koçbay, yıl bitmeden Kiraz demiryolunun ihalesinin yapılacağını ifade eden Koçbay, “Proje çalışmaları tamamlandı. Şu anda TCDD Genel Müdürlüğü tarafından ihale dosyasının hazırlanması konusunda çalışmalar devam ediyor. Yıl sonuna kadar ihaleye çıkılacak. Bölgenin ulaşımına büyük katkı sunacak proje çerçevesinde bölgeler incelemeler yapıyoruz. Ödemiş’ten demiryolunun Kiraz’a devam etmesi nedeniyle Ödemiş’te iki gar olacak. Şu an mevcut olan Ödemiş Gar’a ek olarak yeni bir gar daha inşa edilecek” şeklinde konuştu.

Koçbay, hat üzerinde yer alan Kaymakçı’ya da modern bir garın inşa edileceğinin müjdesini vererek, “Kaymakçı’da gar noktalarından birisi olacak. Büyük bir yerleşim yeri olan Kaymakçı, 400 metre uzunluğunda çift raylı modern dizayn edilmiş bir gara sahip olacak. Yürüyen merdiven sistemli, klimalı bekleme ve dinlenme salonları yer alan bir gar binasını Kaymakçı’nın ve yöre halkının hizmetine sunacağız” dedi.

Kaymakçı Belediye Başkanı Halil Güler,”Modern trenlerimizle halkımız şu anda Ödemiş’ten İzmir’e rahatça ulaşabiliyor. Bu hizmetlerin Kiraz’a kadar, bölgemize kadar gelmesi birçok faydayı da beraberinde getirecek. İzmir Limanı’na bağlanacak demiryolu sayesinde ürünlerimizin ihracatı önündeki zorlukların birisi daha kalkmış olacak. Hem yolcu, hem de yük taşımacılığı ile bu proje yöremizin kalkınmasına büyük katkılar sunacak. Kaymakçı’ya inşa edileceği açıklanan gar da bizleri ayrıca mutlu etti. Bölgemize önem vererek, bu projenin hayata geçmesi için çaba sarf eden başta bakanımız Sayın Binali Yıldırım ve TCDD Genel Müdürlüğümüz olmak üzere bugün bize müjdeli haberler veren TCDD 3. Bölge Müdürümüz Selim Koçbay’a teşekkür ediyoruz. İnsanımız her şeyin en iyisine layık” diye konuştu.

Kaynak: www.medya73.com

Reklamlar