Kömürhan köprü projesine raylı sistem konulmalı

Kömürhan köprü projesine raylı sistem konulmalı :AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya ile Elazığ arasında Fırat Nehri üzerinde Kömürhan’da yeni yapılacak olan köprü projesinde raylı sisteminde konulması gerektiğini ifade etti.

Milletvekili Şahin, “Malatya-Elazığ yolunda 578 metre uzunluğundaki Kömürhan Köprüsü bağlantı tüneli ile yolu yapım projesi ihalesi yapıldı. Ancak, bu proje bölge için önemli bir proje. Özelikle Kömürhan’a yeni yapılacak olan köprü üzerinde raylı sisteminde konulması gerektiğini düşünüyorum. Malatya -Elazığ illerimiz arasındaki ulaşımın her geçen gün arttığını göz önünde bulundurarak, ilerleyen yıllarda lazım olacak olan bir raylı sistemin de düşünülmesi özellikle 2023 vizyonumuzla bütünleşecektir. Malatya ilimizin batı çıkışında bulunan Beylerderesi Viyadük üzerinde raylı sistem geçmişte ihmal edildi veya göz ardı edildi. Ancak Kömürhan’daki yeni köprüde raylı sistemin konulası ileride Malatya ile Elazığ arasında önemli bir açığa kapatacaktır” dedi.

Şahin, “Özellikle Kömürhan Köprüsünden Kale ‘ye doğru gelirken orada 1 kilometreye yakın bir kıyı şeridi var. Yeni yapılacak köprü inşaatından çıkacak taş ve toprağı kıyı şeridine sağlıklı bir şekilde dökersek o alanda çok güzel bir yeşil alan veya park alanı da oluşmuş olacak. Bu konu üzerin de çalışma yürüteceğiz. Burası özellikle şehirlerarası yolculuk yapanların dinlenmesine de vesile olacak bir alan olacaktır” şeklinde bilgi verdi.

Kaynak: www.haberyurdum.com

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.