Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı,Depo-Bakım Sahası ve Depo Bağlantı Hattı Projesi Firmalar ihaleye yoğun ilgi gösteriyor

İstanbul B. B. Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı,Depo-Bakım Sahası ve Depo Bağlantı Hattı Projesi Firmalar ihaleye yoğun ilgi gösteriyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Mecidiyeköy – Mahmutbey (Şişli – Kağıthane – Eyüp – Gaziosmanpaşa – Esenler – Bağcılar İlçeleri) Metro Hattı, Depo – Bakım Sahası ve Depo Bağlantı Hatları İnşaat İşleri” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.


Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; son teklif verme tarihi 18 Eylül 2013 günü saat 11:00 olarak ilan edilen ihalenin şartname satışlarına başlandı.

Yetkililer, yerli ve yabancı firmaların ihaleye yoğun ilgi gösterdiğini ve önümüzdeki günlerde şartname alan firma sayısının artacağını kaydettiler. İhale ile ilgilenmesi beklenen yerli ve yabancı firmalar şöyle belirlendi:

 1. Açılım İnşaat
 2. Alsim Alarko
 3. Cengiz İnşaat
 4. Comsa
 5. Doğuş inşaat
 6. Gülermak A.Ş.
 7. Güriş İnşaat
 8. IC İçtaş İnşaat
 9. İlci İnşaat
 10. Kolin İnşaat
 11. Limak İnşaat
 12. Makyol İnşaat
 13. Mapa İnşaat
 14. Nurol İnşaat
 15. Öztaş inşaat
 16. Salini
 17. Türkerler İnşaat
 18. Yüksel İnşaat
 19. Yapı Merkezi

Şartnameler, 2.500 lira karşılığında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü’nden (Tel: 0212 449 41 75 – 84) temin edilebilir.

İhale Hakkında Bilgi: İş ve yerleşim bakımından yoğun alanları tarayan hattın daha sonra Mecidiyeköy’den Kabataş’a kadar uzatılması da planlanıyor. Yaklaşık 17,5 km uzunluğundaki Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı, saatte tek yönde 70 bin kişi taşıyacak. Tünellerin yanı sıra viyadüklerin de yer alacağı proje, delme, aç-kapa ve viyadük tipinde toplam 15 adet istasyondan oluşacak. Metro istasyonları Mecidiyeköy, Çağlayan, Kağıthane, Nurtepe, Alibeyköy, Yeşilpınar, Veysel Karani, Akşemsettin, Kazım Karabekir, Yenimahalle, Karadeniz Mahallesi, Tekstilkent, Yüzyıl Mahallesi, Göztepe veMahmutbey olarak belirlendi.

Ref.: Yatırımlar Dergisi 1141/22 Temmuz 2013 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.comDemiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar