Rusyada Troleybüs yolu da kısıtlı kullanıma açılabilecekRusyada Troleybüs yolu da kısıtlı kullanıma açılabilecek :Duma, troleybüs yolunu kullanan sürücülere verilen cezaları yeniden görüşecek.

Ria haberde yer alan bilgiye göre, Liberal Demokrat Partisi milletvekilleri ve Devlet Duma’sı başkan yardımcısı İgor Lebedev, sürücülerin troleybüsler için ayrılan yollarda gece saat 24’ten sabah 7’ye kadar seyretmelerine izin verecek yasa tasarısını hazırlayarak Duma’ya sundular.

İdari Suçlar kanunlarına göre troleybüs hattını ihlal edenlere 1.5 bin ruble ceza kesiliyor, Moskova ve St. Petersburg’da ise bu tutar 3 bin ruble. Mart ayı sonlarında Moskova makamları sürücülere bayram günleri ve hafta sonları troleybüslere ayrılan hatlarda seyahat etmelerine izin verdi.

Seçim Özgürlüğü sürücü hareketi lideri, Duma anayasa komitesi birinci başkan yardımcısı, Birleşik Rusya Partisi’nden Vyacheslav Lısakov’un Ria habere yaptığı açıklamada, “Tasarı gayet mantıklı ancak önce sonbaharı beklememiz gerekiyor. Tatil dönüşü Duma’da tasarıyı okuruz, değerlendiririz ve ona göre karar veririz.Şahsen benim bu tasarıya itirazım yok” ifadesi yer aldı.

Kaynak : www.gazetem.ru

Reklamlar