Şanlıurfa Belediyesinin toplu taşıma araç sayısı 104’e ulaştı

Şanlıurfa Belediyesinin toplu taşıma araç sayısı 104’e ulaştı :Toplu taşıma ihale ile alınacak 25 otobüsle birlikte Şanlıurfa Belediyesinin toplu taşımadaki araç sayısı 104’e ulaşmış oluyor.


Belediyenin kiraladığı toplu taşıma araçlarıyla birlikte toplu taşımadaki araç sayısının ise 250 olduğu bildirildi. Bu arada belediyenin troleybüs çalışması da devam ediyor.

Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü hattını bir birine bağlayan troleybüs çalışmasını hatırlatan Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, ulaşım sorunun kentin en önemli sorunu olduğunu söyledi.

Belediye Encümen Salonunda 25 otobüs alım ihalesine başkanlık eden Fakıbaba, bu sorunu da çözeceklerini belirtti.

4 firmanın katıldığı 25 toplu taşıma otobüs ihalesini değerlendiren Fakıbaba şunları söyledi; “Urfa’nın en önemli probleminin başında ulaşım geliyor. Bizim arkadaşlarımız bizler bu bağlamda 2 yıldır çok önemli çalışmalar yapıyoruz. 25 otobüsle birlikte araç filomuzun sayısı 104 olacak. Kiraladığımız araçlarla da sayımız 250 oluyor. Gerçekten çok önemli bir sayı. Zaten biz sadece otobüs bağlamında da toplu taşıma aracını düşünmüyoruz. Haliliye Eyübiye’yi ve Karaköprü’yü de birbirine bağlayan troleybüs çalışmamızda devam ediyor. İnşallah 2014 de bu da başlayacak. İnşallah bu araçları da filomuza kattığımızda daha konforlu bir ulaşımı Urfa halkına sağlamış olacağız, ben bu bağlamda da özellikle çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum” dedi.

Kaynak : http://www.minute15.com


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar