Sarımeşeliye Hızlı Tren işkencesi (Foto Galeri)Sarımeşeliye Hızlı Tren işkencesi :Kartepe’nin artık bir mahallesi olan Sarımeşe’de vatandaş, hafta sonunu adeta evinde hapis geçirdi.

Son yağışların ardından Sarımeşe’ye bağlantıyı sağlayan tek yer olan köprü altının suyla dolması, hiçbir yetkilinin de aramalara rağmen gelip bu suyu boşaltmaması nedeniyle vatandaş yerinden kımıldayamadı. Hızlı tren çalışmalarının sürdüğü bölgede, Sarımeşe’ye hem yaya, hem araç geçişinin yapıldığı tek alt geçit son yağışların ardından suyla doldu. Minibüs ve altı yüksek araçların geçebildiği köprüde, alçak araçlar su engeline takıldı. Yolu yaya geçmek durumunda kalan vatandaşlar ise, köprünün üst kısmına dik olan, engebeli araziyi tırmanarak ulaşmak zorunda kaldı.

BU EZİYET NEDEN

Sarımeşeli vatandaşlar, köprü altının zeminin çukurda olduğunu her yağmurda burada su toplandığını belirtti. Son yağış fazla olunca, aradan günler geçmesine rağmen su burada kaldı. Suyun boşaltılması, tahliye edilmesi için belediyeye, müteahhite yapılan çağrılar da sonuçsuz kaldı.

Durum böyle olunca Sarımeşeli’nin payına eziyet, işkence düştü.

Çağdaş yolculuk için yapılan Hızlı Tren inşaatının olumsuzluğu, Sarımeşeli’ye eziyet olarak yansıdı. Köprünün üst kısmı, Hızlı Tren yoluna paralel uzanan güzergah asfaltlanırken, Sarımeşe’ye tek geçiş yeri olan köprü altının suyla dolması, vatandaşa işkence çektirilmesi anlaşılır gibi değil.

Sarımeşe sakinleri, “Yazın bu eziyeti yaşarken kışı düşünmek bile istemiyoruz. İşe gidenler, okula giden öğrenciler burayı nasıl geçecek?” diye soruyor.

Reklamlar