Şimşek: Karaman-Mersin demiryolu hayati bir öneme sahiptirŞimşek: Karaman-Mersin demiryolu hayati bir öneme sahiptir.MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, İSO ikinci 500 listesinde Konya’dan 15 firmanın yer almasıyla birlikte, İSO ilk 1000 sıralamasında 24 Konyalı firmanın yer almasının şehir ekonomisinin dinamik gücünün bir göstergesi olduğunu belirtti.

Konya’nın üretim gücünün her geçen gün arttığına dikkat çeken MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek, “Şehrimiz yeni yatırımlarla birlikte üretim gücünü her geçen gün arttırmakta. Son dönemde sanayi alanlarımızın gelişmesi, firmalarımızın yeni yatırımlarla üretim kapasitesini arttırması, şehrimizin ekonomik anlamda dinamiklerinin ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesi” dedi. Şehrin geleceği açısından lojistik merkez ve Konya-Mersin arasındaki demiryolu hattının çift yönlü olarak rehabilite edilmesinin önemine değinen Lütfi Şimşek, “Konya şehir olarak Türkiye’de ilk defa tüm kurumları ile birlikte kendine 2023 yılı için 15 milyar dolarlık bir ihracat hedefi koydu. Türkiye’nin KOBİ başkenti olarak görülen Konya ileriki dönemlerde hem firmalarının büyümesi hem de ekonomisinin güçlenmesi için önemli. Bu hedef bizlerin gelecek açısından hedeflerimizin büyüttüğümüzün bir göstergesidir. Özellikle ihracat kanallarımızın artması ve şehrimizde üretilen ürünlerin limana, dolayısıyla dünya ile bağlantısının sağlanması için Konya-Karaman arası ihalesi yapılan demiryolu hattının çift yönlü düzenlenerek, yolcu ve yük taşımacılığının daha da hızlanması ve Lojistik Merkezimizin faaliyete geçmesi hemen devamında da Karaman-Mersin demiryolu ihalesinin de eklenmesi hayati bir öneme sahiptir” şeklinde konuştu.

İSO ilk 1000 sıralamasında MÜSİAD Konya Şubesi üyesi 16 firmanın yer aldığını vurgulayan Şimşek, “Konyalı firmalarımızın ISO 500’de cirolarını ve sayılarını artırarak şehrimizin yüz akları olmaları bizi mutlu etmiştir. İSO 1000 sıralamasında Konya merkezli 24 firma yayınlanmakta ancak şehrimiz merkezli ve üyemiz Muratlı Karton Kağıt San. dahil ettiğimizde 25 firmamız İSO 1000 sıralamasında yer aldı. 25 firmamızın 16 tanesinin MÜSİAD Konya Şubesi üyesi firmalar olması bizlere ayrıca gurur veriyor. Firmalarımızın büyümesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. MÜSİAD Konya Şube Başkanı Şimşek, İSO ikinci 500 sıralamasında yer alan firmaları başarılarından dolayı tebrik etti.

Kaynak : www.haberahval.com

Reklamlar