Tarihi lokomotif sergileniyor mu ? Hurdaya mı atıldı ? (Foto Galeri)Tarihi lokomotif sergileniyor mu ? Hurdaya mı atıldı ? :TCDD Tren Garı önünde sergilenmek üzere yer alan buharlı lokomotif, kiri ve bakımsızlığıyla adeta hurdaya çıkarılmış görüntüsü veriyor.

Bütün dünyada buharlı tren meraklıları tarafından baştacı edilen buharlı lokomotifler ne yazık ki Burdur’da TCDD Gar Müdürlüğü tarafından hurdaya çıkarılmış durumda.
Muhtemelen dünyada ve ülkemizde örneklerinin çok az olduğunu düşündüğümüz bu devasa buharlı lokomotif, ne yazık ki çürümeye terkedilmiş bir görüntü veriyor. Lokomotifin her tarafı toz, toprak, kir, pas içerisinde, bazı bölümler paslanarak çürümeye, dağılmaya başlamış. Lokomotifin makinist dairesi ise berbat bir durumda.
Çocukların hatta gençlerin çalışırken görmedikleri ve merakla izledikleri gar önündeki buharlı tren, izleyiciler tarafından kirliliği ve bakımsızlığı nedeniyle şaşkınlıkla gözleniyor.
Gazetemizde bu konuda daha öncede haberlerin yer almasına karşın TCDD Gar Müdürlüğü ne gazetemize açıklama gönderdi, nede aslında çok değerli olan buharlı lokomotifin temizliğini ve bakımını yaptırdı.
Buradan bir kez daha buharlı lokomotifin ilimize yakışır bir hale getirilmesi, temizlik ve bakımının yapılması çağrısında bulunuyoruz.

Kaynak : www.burdurgazetesi.com

Reklamlar