Tramvay Hattı Projesi Adliye tramvay hattının yapımı ve mevcut kampüs tramvay hattının iyileştirilmesi ihalesini Yapı Merkezi – Yapıray ortak girişimi kazandı

Konya Büyükşehir Belediyesi Tramvay Hattı Projesi Adliye tramvay hattının yapımı ve mevcut kampüs tramvay hattının iyileştirilmesi ihalesini Yapı Merkezi – Yapıray ortak girişimi kazandı
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 01 Temmuz 2013 günü teklifleri toplanan, “Adliye Tramvay Hattının Yapımı ve Mevcut Kampüs Tramvay Hattının İyileştirilmesi yapım işi” ihalesi sonuçlandı.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleyi 53.817.217 lira teklifiyle Yapı Merkezi – Yapıray ortak girişimi kazandı.Bilindiği gibi, yaklaşık maliyeti 55.803.322 lira olarak belirlenen ihaleye katılan diğer firmalar şöyleydi:

  1. Asyaray – Koçoğlu İnşaat
  2. Gülermak A.Ş.
  3. Unitek İnşaat – Tur İnşaat – E+M Elekrik
  4. Yüksel İnşaat – YP İnşaat

Ref.: Yatırımlar Dergisi 1139 / 08 Temmuz 2013 (İY)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.