Altındağdan Konyaya hızlı tren seferiAltındağdan Konyaya hızlı tren seferi :Ankara Altındağ Belediyesi, düzenlediği kültür gezilerine ara vermeden devam ediyor. Gezilerde, bu sefer adres Konya’ydı. 7 yıldır düzenli olarak her yıl Altındağlıları Konya’ya götüren Altındağ Belediyesi, 2013 yılı Konya gezisinin startını verdi.

Aralık ayına kadar her gün Konya hızlı trenin 100 yolcusu Altındağ’dan. İlk kafile ise Önder Mahallesi’nden. Önder Kadın Eğitim Kültür Merkezi’ne üye 100 kişi, sabah saat 7:00’de kalkan hızlı trenle Konya’ya gitti. Altındağlı kadınları, Veysel Tiryaki uğurladı.

“5 bin Altındağlı kültür gezileriyle buluşacak”

Hızlı trene binerek kadınlara iyi yolculuklar dileyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bu gezilerin kültürel mirası tanıma açısından büyük rol oynadığını söyledi. Kültür gezilerinin birlik ve beraberlik adına önem taşıdığını söyleyen Tiryaki, Altındağ’da değişimin zihinlerde gerçekleştiğini vurguladı. Tiryaki, Altındağ’da sevgi ve hoşgörü çatısı altında giderek güçlenen bir gönül bağı oluştuğunun altını çizdi. Başkan Tiryaki, Aralık ayına kadar 5 bin kişinin bu gezilerle buluşacağı müjdesini de verdi.

Hızlı trenle 1 saat 45 dakikada Konya’ya varan Altındağlı kadınlar, Mevlana Türbesi’nden İnce Minare’ye kadar birçok yer gezdi. Üçler Mezarlığı, Alaaddin Camii, Şems Tebriz-i, Meram, Tavus Baba ve Ateş Baz-ı Veli Türbesi’ni gezen, Meram’da öğle yemeği yiyen ve bol bol alışveriş yapan Altındağlı kadınlar, hayır dualarını Başkan Veysel Tiryaki’den eksik etmedi.

Ankara dışına ilk defa

Kafilede, ilk defa şehir dışına çıkanlar da vardı. Zülfiye Günay, şimdiye kadar şehir dışına hiç çıkmadığını dile getirerek “Maddi ve manevi zorluklar sebebiyle Ankara dışına çıkma durumum yoktu. Altındağ Belediyesi’nin bize sunduğu imkânlar olmasa buralara asla gelemezdim” dedi.

Fatma Doğanay da Altındağlı kadınların daha önce evlerinde kapanıp kaldığını şimdiyse kabuklarını kırdığını belirtti. Ailesinden gördüğü desteğe de değinen Dağanay, eşinin ve çocuklarının bu gezilere olumlu yaklaştığını aktardı. Doğanay, Altındağ Belediyesi’nin kendilerine kucak açtığını belirterek Önder Kadın Eğitim Kültür Merkezi’ndeki kişisel gelişim kurslarıyla kendi ayaklarının üzerinde durabildiklerini kaydetti.

Kaynak : www.ankarahaber.com

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.