Ankara-İstanbul YHT Çalışmaları Karabalık’ın takibinde

Ankara-İstanbul YHT Çalışmaları Karabalık’ın takibinde :Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, ilçeden geçen Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi çalışmalarını yakından takip ediyor. YHT Projesi kapsamından ilçe içindeki güzergahta alt geçit düzenlemelerini yerinde inceleyen Başkan Karabalık, halkının da olumsuz etkilendiği çalışmaların hızla ilerlemesi için yetkililerle görüştüğünü belirtirken vatandaşlarına da gösterdiği sabır ve anlayış için teşekkür etti.

Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin ilimiz ve Kartepe için önemli bir yatırım olduğuna değinen Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, ilçesinden geçen demiryolu güzergahında ulaşımı rahatlatacak alt geçit çalışmalarının da aksamadan sürmesi için yerinde incelemeler yaptı. Önceki gün Çınarlı Mahalle Muhtarı Mete Karakuş ile YHT hattında devam eden çalışmaları yerinde inceledi ve çalışanlara kolay gelsin dileklerinde bulundu.

Demiryolu yetkilileri ile sürekli temas halinde oldukları belirten Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, hızla ilerleyen çalışmaların en kısa sürede bitirilmesini beklediklerini kaydetti. İlçeye ayrı bir değer katacak YHT Projesi kapsamında yapılan alt geçitlerin de tamamlanması ile ilçe içi ulaşımın daha modern köprülerle güvenli şekilde gerçekleşecek olmasından memnun olduklarına dikkat çekti.

YHT çalışmaları sırasında ilçe halkının gösterdiği sabır ve anlayış için vatandaşlara teşekkür eden Başkan Şükrü Karabalık, “Kartepe genelinde devam eden üst yapı iyileştirmeleri tamamlandığında ulaşım ağı daha da rahatlayacak. Kara, hava ve demiryolunda yapılan düzenlemeler ile ulaşım alanında mutluluğumuz ve gururumuz daha da artmış olacaktır” dedi.

Kaynak : www.medya73.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.