Ankarayın Kolej istasyonunda çıkan kaynak suyu bir türlü durduralamadıAnkarayın Kolej istasyonunda çıkan kaynak suyu bir türlü durduralamadı :Ankara Hürriyet’in, daha önce yaşanan “Kolej’in başı suyla dertte” başlığıyla gündeme getirdiği Ankaray’ın Kolej istasyonundan çıkan kaynak suyu bir türlü durduralamadı.

Ankaray Kolej istasyonunda devam eden yürüyen merdiven yapım çalışmaları sırasında, yer altından çıkan su, yaklaşık bir aydır akmaya devam ediyor.
Merdiven işini alan firma yetkilileri önce 5 adet tahliye pompasıyla suyu Ziya Gökalp Caddesi’ne vererek, kaynak suyu seviyesinin azalmasını bekledi. Ancak aradan geçen zaman içerisinde su seviyesi düşmedi. Çıkan suyu daha sonra kanalizasyon hattına akıtan yetkililer, “Artık kırılan yerin üzerinin kapatılması ve suyun kendi yönünü bulmasını bekleyeceğiz. Ardından da merdiveni takarak istasyonu eski haline getireceğiz” dedi.

ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Yaklaşık bir aydır devam eden çalışmalara tepki gösteren esnaf ve vatandaşlar ise şu ifadeleri kullandı:
“Yaklaşık bir ay önce eski İncesu Deresi’ni besleyen bir hattın kırılması sonucu istasyonu su bastı. Ara ara zaten sızıntılarda oluyordu. Aradan geçen zaman içinde önce suyu yola verdiler, ortalık göl oldu. Şimdi ise işi kanalizasyona vererek çözmeye çalışıyorlar. Çok uzun zaman geçti. Artık net bir şekilde bu işin uzmanlara danışılarak çözülmesi gerekiyor. Yoksa su seviyesini inmesini beklersek aylar geçecek. Zaten yağışlar da başlayınca seviye daha da artacaktır.

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.