Bakan Yıldırım YHT Şantiyesi Teftişine Gelmedi

Bakan Yıldırım YHT Şantiyesi Teftişine Gelmedi :Yüksek Hızlı Tren(YHT) inşaatının bölgemizdeki çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ankara-İstanbul arası çalışacak trenin hizmete giriş tarihi bilindiği gibi önce 29 Ekim olarak verilmiş, sonra yıl sonuna kalmıştı. Ancak, görünen o ki, bu gidişle YHT inşaatı 2014’ün 29 Ekim’ine ancak yetişecek. Bu rötarı azaltmak, inşaatı hızlandırmak amacıyla Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da sık sık ilimize geliyor, şantiyede denetim yapıyor. Bakan Yıldırım, pazar günü saat 13.30’da YHT inşaatını yapan firmanın Körfez Yarımca Şantiyesi’nde olacak. Bakan Yıldırım öğle yemeği yiyecek, yetkililerden brifing alacak.
Bakan Yıldırım gelmedi
Ulaştırma, Denizcilik bakanı Binali Yıldırım’ın ilimize geleceği, Yarımca’daki Yüksek Hızlı Tren inşaatı müteahhiti şantiyesinde bringing alacağı açıklanmıştı. Yıldırım’in pazar günü gerçekleşmesi beklenen ziyareti iptal edildi.

Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.tr

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.