Balo Projesi Manisadan Start Alıyor (Foto Galeri)

Balo Projesi Manisadan Start Alıyor :Türkiye’nin en büyük lojistik projelerinden biri olan Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonları (BALO) Projesi, Manisa’nın kurtuluş günü olan 8 Eylül’de Manisa’dan start alıyor.


Sanayicinin özellikle nakliye masraflarının azalacağı proje için Manisa Lojistik Merkezi’nde de hazırlıklar tamamlandı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılacağı törenle Münih’e ulaşacak yükler, Manisa’da kurulan lojistik merkezine gelirken trafik engeli ile karşı karşıya kaldı. TCDD Lojistik Müdürlüğü yükleme ve boşaltma sahasına tek karayolu bağlantısını sağlayan 700 nolu sokağa özel araçların gelişi güzel park etmesi, tırların ulaşımını aksattı. Sanayicinin yüklerini yükleme ve boşaltma sahasına getiren tırlar, 700 nolu sokağa geldiklerinde büyük bir sürprizle karşılaştılar. Lojistik merkezine bağlanan tek yol olan sokağın iki tarafına gelişi güzel park eden özel araçlar, Tırların yükleme ve boşaltma peronuna ulaşmasını imkansız hale getirdiler. 700 nolu sokakta park yasağı olmasına rağmen özel araçlarını gelişi güzel park eden vatandaşlar, sanayicinin yüklerinin TCDD lojistik merkezine ulaşımına engel olurken, çevre trafiğinin de uzun süre tıkanmasına sebep oldular. Sanayicinin yüklerini taşıyan Tırlar yolun tıkanması sonucu, TARİŞ binası bahçesine araçlarını park etmek zorunda kaldılar. TCDD yetkililerinin ve vatandaşların şikayeti üzerine tıkanan trafiği açmak için 700 nolu sokağa gelen trafik ekipleri, hatalı park eden araçları çekicilerinde yardımıyla kaldırdı.
700 NOLU SOKAKTA TIR TRAFİĞİ ARTACAK

BALO Projesi ile Lojistik Müdürlüğü yükleme sahasında vagon yükleme ve boşaltmasında artış olduğunu belirten yetkililer, buna bağlı olarak da Tır trafiğinde de artış meydana geldiğini belirtiyorlar. Yükleme ve boşlatma sahasına ulaşımın sağlandığı tek yolunda özel araçlar tarafından tıkandığını belirten yetkililer, bu yola araçlarını park eden vatandaşların bundan sonra araçlarının trafik ekiplerince çekileceğini ve cezai yaptırımların uygulanacağını belirtiler. TCDD yetkilileri 700 nolu sokakta yer alan tek yönlü park yasağının çift yönlü olarak değiştirilmesi için Belediye Ulaştırma Müdürlüğü’ne başvuru yapıldığını ve konun trafik il komisyonunda görüşülüp karara bağlanacağını belirterek, 700 nolu sokak ve devamında hemzemin geçidine kadar olan yola artan Tır trafiği nedeniyle bir an önce çift yönlü park yasağı uygulanması kararının çıkartılmasını gerektiğini ifade ettiler.

Kaynak : haberciniz.bizDemiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar