Çankırı Modern Makas Fabrikasi TCDD’nin 157. kuruluş yıl dönümünde törenle açildi



Çankırı Modern Makas Fabrikasi TCDD’nin 157. kuruluş yıl dönümünde törenle açildi :Çankırı’da yapımı tamamlanan Modern Makas Fabrikası, TCDD’nin 157. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında törenle açıldı.

TCDD’nin 157. kuruluş yıl dönümünde 7 bölgede 7 projenin temel atma ve açılış töreni çerçevesinde, Çankırı VADEMSAŞ Makas ve Makas Sistemleri Fabrikası’nın da açılışı gerçekleştirildi.

Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi Ankara-Afyonkarahisar kesiminin Afyonkarahisar’daki temel atma törenine katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, telekonferans yöntemiyle bağlanarak Çankırı’daki makas fabrikasının açılışını yaptı. Yıldırım ve Eroğlu, fabrikanın Çankırı’ya hayırlı olmasını diledi.

Açılış sırasında fabrikada Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Ak Parti Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç ile vatandaşlar hazır bulundu.

Özcan, yaptığı konuşmada, Çankırı’da açılan makas fabrikasının önemli işlere imza atacağını, burada yüksek hızlı trenlerin makaslarının yapılacağını kaydetti.

Özcan, “Yaranlar diyarı ve kaya tuzunun başkenti Çankırı’dan hepinizi selamlıyorum. Afyon-İzmir Yüksek Hızlı Trenin tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Açılışımızı yapacağımız VADEMSAŞ Yüksek Hızlı Trenlerimizin makaslarını üretecek. herkese hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra fabrika gezildi.

Kaynak : haberciniz.biz

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!



İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.